Laddar Evenemang

« Alla Evenemang

  • Detta evenemang har redan ägt rum.

Yang Yin Yoga 75

17 september, 2020 @ 18:15 - 19:30

|Återkommande Evenemang (Se alla)

Ett evenemang var 1 vecka/veckor som börjar 18:15 på torsdag, upprepas till 10 december, 2020

2,160.00kr

Yang och Yinyoga  – intensiv och mjuk yoga som gör dig stark och smidig i kombination med mindfulness. Passet består av stärkande flödande övningar i kombination med djupgående stretchande övningar som ger kroppen både styrka, smidighet och återhämtning. Alla är välkomna. Yogalärare är Lilly Kullberg.

”Yin och Yang Yoga ger helhet och balans. Den har både en stärkande och en lugnande effekt, med fokus på att stärka och mjuka upp rygg, stela höfter och baksidor av ben. Inledningsvis utövar vi mer kraftfulla yogaställningar och sedan stannar vi länge i olika positioner vilket hjälper till att mjuka upp bindväven och göra dig smidigare. Vi tränar även mindfulness- att vara, snarare än att göra. Passet anpassas efter gruppen. ” – Lilly Kullberg

Fakta hösten 2020

  • Höstterminen 2020 är 12 veckor lång
  • Start: Från och med måndagen den 14 september
  • Slut: Söndagen den 13 december
  • Uppehåll: Höstlovet
  • Antal platser är 16 deltagare i varje grupp
  • Priset är 2160 för  yoga och 2400kr för hotyoga och terapeutisk yoga med Jona
  • Du behöver en egen yogamatta och handduk att ha ovanpå yogamattan för hotyoga
  • Om du missar ett pass har vi gratis kom-i-kapp-yoga den 8 oktober kl.9-12 och den 6 december kl.9-12

Detaljer

Datum:
17 september, 2020
Tid:
18:15 - 19:30
Kostnad:
2,160.00kr
Evenemang Kategori:

Plats

Studio Canalis
Västra Kanalvägen 20
Höllviken, Skåne 236 41
+ Google Map

Bokning

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bokning är inte längre tillgänglig

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *