Yoga Live är öppet för alla …

Hej yogavänner!

Länk till Yoga Live On Line!

Yoga Live Online ersätter inte vinterns yogakurser utan är en gratis extra service till alla våra gäster. Det är en fantastisk möjlighet för oss att träffas och yoga tillsammans – med social distans. Vi yogalärare är superpeppade och taggade och vi gör vårt allra bästa för att ge dig många minnesvärda yogastunder.

Vi har 17 olika yogapass på schemat och du kan vara med på allt. Fördelen med Yoga Live Online är att alla får plats. Yogaläraren coachar dig med video direkt från Studio Canalis. Du deltar hemifrån och väljer själv om du vill ha på din kamera. Vi yogalärare gillar att se dig för då kan vi ge dig den bästa professionella coachingen.

Du ska bara klicka på länken och rulla ut din yogamatta senast 5 minuter innan passet startar för att vi ska hinna släppa in dig i tid innan passet börjar. Det är samma länk som gäller till alla pass. Studio Canalis Yoga Live Online är gratis till alla som yogat med oss eller som är anmäld till vinterns yogakurser. Du som är ny gäst betalar 180kr med swish efter passet. Tillsammans gör vi det bra!

OBS! Du som redan är anmäld till vinterns yogakurser behåller automatiskt din plats till kurserna som är framflyttade till den 1 mars.


  • Måndag 25/1 kl.18-19 Atletisk Stretch Yoga. Jona
  • Onsdag 27/1 kl.18-19 Ashtangayoga. Jeanette
  • Torsdag 28/1 kl.18-19 Yinyoga. Lilly
  • Söndag 31/1 kl.18-19 Terapeutisk yoga. Jona

  • Måndag 1/2 kl.18-19 Medicinsk yoga. Eva
  • Tisdag 2/2 kl.18-19 Mjuk Yoga. Ann-Jeanette
  • Onsdag 3/2 kl.18-19 ”Hot” Vinyasayoga. Jona
  • Torsdag 4/2 kl.18-19 ”Hot” 26&2. Maya

  • Måndag 8/2 kl.18-19 ”Hot” Vinyasayoga. Daniel
  • Tisdag 9/2 kl.18-19 Flow Yoga. Lisa
  • Onsdag 10/2 kl. 6-7 ”Hot” Strength Yoga. Jona
  • Onsdag 10/2 kl.18-19 Ashtangayoga. Jeanette
  • Torsdag 11/2 kl.18-19 Yinyoga. Christel

  • Måndag 15/2 kl.18-19 Medicinsk yoga. Eva
  • Tisdag 16/2 kl.18-19 ”Hot” Atletisk Yoga. Jona
  • Onsdag 17/2 kl.18-19 Mjuk yoga. Cathy
  • Torsdag 18/2 kl.18-19 ”Hot” 26&2.Maya

11 kommentarer på “Yoga Live är öppet för alla …

  1. Hej Yona och hela Canalisgänget! Saknar verkligen Canalisandan och yogan. Vilken fantastiskt fin idé att ni kör online allihop – jag är jätteglad, taggad och tacksam för detta! Kram Nina

  2. Hej! Har anmält mig till terapeutisk yoga som är på söndagar men ser bara en söndag på schemat?? Mvh Bodil Holmquist

  3. Tusen tack
    Jobbar mycket kväll, men ska försöka delta när jag kan!
    Med vänlig hälsning,
    Birgitta

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *